حشرات موذي، ميهمانان ناخوانده تابستان
ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۸ مهر ۱۳۸٤  کلمات کلیدی:

اكثر موسسات براي سمپاشي واحدهاي مسكوني بالاي 100 متر، به طور تقريبي 15 هزار تومان دريافت مي كنند، اما شما مي توانيد با پرداخت اين مبلغ دست كم تا شش ماه الي يك سال از شر حشرات و جانوران موذي در خانه خود خلاص شويد

تابستان فقط فصل گيلاس و آلبالو و گلابي نيست. با شروع فصل گرما، انواع حشرات موذي، سوسك هاي ريز و درشت، موش ها و ساس ها به خانه هاي مسكوني هجوم مي آورند و در نتيجه خانواده ها به فكر مبارزه با اين ناقلان بيماري مي افتند. در داروخانه ها انواع خميرها، گچ ها، اسپري ها و پودرهاي كشنده سوسك و ساس به فروش مي رسند، اما استفاده از اين روش ها چندان پايدار و موثر نيست. استفاده از خمير و گچ و ... ممكن است تاثير موقت و آني داشته باشد، اما در درازمدت پاسخگو نيست و سوسك ها و ساير حشرات موذي دوباره بازمي گردند و تا پايان فصل تابستان همچنان ميهمان ناخوانده آپارتمان ها و خانه هاي مسكوني باقي مي مانند.

ميزان شيوع جانوران موذي

اين روزها ساس در خانه هاي مسكوني تهران شيوع پيدا كرده است. يك كارشناس سمپاشي مي گويد: «ساس بتازگي بيشتر از گذشته شده است. كساني كه در خانه خود پرنده نگه مي دارند يا خانه هاي قديمي كه اغلب قمري ها پشت پنجره آنها لانه مي سازند، بيشتر با مشكل ساس در خانه مواجه هستند. در بدن اين پرندگان ساس وجود دارد و از اين راه به داخل خانه نيز منتقل مي شود. علاوه بر اين، در كارتن هاي لوازمي هم كه از خارج وارد مي شوند نيز معمولا ساس وجود دارد. ساس و بيد، داخل پتوها، لباس ها، بافته ها و ... لانه كرده و از اين طريق به خانه ها راه پيدا مي كنند.»

ساس ها از جمله جانوران موذي گزنده به شمار مي آيند كه در طول روز، كاري به آدم ها ندارند، اما به محض فرارسيدن شب، شروع به گزيدن ساكنان خانه مي كنند. از سوي ديگر سوسك هاي ريز هم يكي از آفات خانه ها در فصل تابستان به حساب مي آيند و بيشتر شهروندان از هجوم سوسك هاي ريز به خانه هاي خود گله مند هستند.

رضا كريمي، كارشناس سمپاشي و شناخت سم مي گويد: «بيشترين مراجعه خانواده ها براي سمپاشي مربوط به سوسك هاي ريز است. بعد از آن هم بيشتر مردم به خاطر ساس به ما مراجعه مي كنند. تعدادي از خانه هاي مسكوني هم با هدف نابود كردن موش ها به موسسات سمپاشي مراجعه مي كنند.» ... ادامه و منبع